Dell Technologies Hakkında

Dell Technologies, kuruluşlara dijital geleceklerini inşa etmek, BT'yi dönüştürmek ve en önemli varlıkları olan bilgilerini korumak için gerekli altyapıyı sağlar.

Şirket, Fortune 500 de bulunan şirketlerin yüzde 99'undan bireysel tüketicilere kadar değişen ölçekte ve 180 ülkede, dipten uca ve oradan da buluta kadar hizmet vermektedir.

Dell Technologies, 2016 Eylül ayı itibari ile EMC şirketi ile birleşme sürecini tamamlanmasıyla, Dell EMC olarak Bütünleşik Altyapı Çözümleri, Veri Koruma, Fiziksel Güvenlik & CCTV ve Yapısal Olmayan Veri için Isalon&ECS çözümleriyle pazarda yer alıyor.

Bütünleşik Altyapı Çözümleri

Bütünleşik altyapılar, şirketlerin bilgi işlem departmanlarına operasyonel karmaşıklığı ve riskleri azaltma konusunda yardımcı olur. Dell EMC, VxBlock, VxRack ve VxRail ile pazarın en geniş bütünleşik altyapı portföyüne sahiptir. Bu ürünlerin ortak özelliği uygulamaların ihtiyacı olan sanal ve fiziksel kaynakları tek bir ürün olarak sağlayarak, müşterilere tüm katmanlar için tek elden destek ve tek yaşam döngüsü vermeleridir. IDC’nin Dell EMC bütünleşik altyapı müşterileri üzerinde yaptığı araştırma sonuçlarına göre, veri merkezlerini bütünleşik altyapılara geçiren müşteriler, bilgi işlem operasyon yüklerini %41, veri merkezi toplam sahip olma maliyetlerini %36, son kullanıcı erişim problemlerini ise %96 azaltır. Özet olarak VxBlock, VxRack ve VxRail müşterileri kısıtlı kaynaklarla işletmelerine iş sürekliliği ve yüksek güvenlik sağlarlar.

Her Ortamda Veri Koruma

Veri Yedekleme ve Koruma Sistemleri (Data Protection Solutions- DPS), verinin saklanmasını gerektiren her ortamın doğal bir uzantısıdır. Sadece verinin teknik problemlerden dolayı kayıp edildiği veya ulaşılamadığı durumlarda değil; aynı zamanda kötü niyetli elektronik saldırılar karşısında da verinizi güvence altına almanızı sağlayan bu sistemler, Dell EMC’nin dünyada pazar payı açısından lider olduğu ürün ailelerinden biridir. Fiziksel sunuculardan, sanal ve bulut bilişime kadar her türlü bilişim ortamında ve her türlü uygulama yükü için, Servis Seviyesi Hedeflerine (Service Level Objective- SLO) ulaşmayı sağlayan uçtan uça yazılım ve donanım çözümleri Dell EMC DPS ailesi içindedir.

Fiziksel Güvenlik & CCTV

Günümüzde Video Güvenlik (CCTV) teknolojilerindeki hızlı gelişim ve değişim beraberinde veri saklama ve yönetme araçlarına olan gereksinimi önemli ölçüde artırmıştır. Aslında bu artış öncelikle aşağıdaki trendlerin bir sonucu olarak kendini göstermektedir;

  • Video Güvenlik (CCTV) teknolojilerindeki hızlı gelişim (Drone, giyilebilir kameralar, plaka tanıma sistemleri, video ve ses analizi, vb.).
  • Video görüntülerinde çözünürlük beklentisinin artması. HD, 4K ve Multi-Megapiksel teknolojilerinin yaygın kullanımı.
  • Artan kamera sayıları ve video kayıt süreleri. Özellikle kamusal alanların güvenliği kapsamında daha uzun süre kanıt niteliğinde görüntünün kaydedilmesi ve saklanması.
  • Artan şehir izleme ve güvenlik projeleri. Hem şehir güvenliği hem de trafik izleme sistemleri perspektifinden destekleyici sistemlerin kullanımı.

Yapısal Olmayan Veri için Isalon & ECS

Büyük veri uygulamaları, ihtiyaç duydukları yüksek miktarda kapasite ve ürettikleri dosya sayıları sebebiyle geleneksel yöntemler ile yönetilemeyecek, görüntülenemeyecek ve yedeklenemeyecek sistemler gerektirirler. Isalon & ECS, Dell EMC’nin yapılandırılmamış dosya ve obje verileri için amiral gemisidir. Gartner ve IDC tarafından, her yıl yapılan kullanıcı anketlerinde Isilon & ECS, endüstride kendi alanındaki veri depolama sistemleri arasında lider olmuştur. “Scale-out” mimaride olan Isalon & ECS, belirli bir yöntem ile depolanan verileri farklı uygulamalara, farklı protokoller ile servis edebilir. Kolay yönetim, detaylı görüntüleme, kolay ölçeklenebilirlik, kota yönetimi gibi özelliklere sahiptir. Verinin çok uzun süreler, hatta nesiller boyunca, bozulmadan, değiştirilmeden korunmasını sağlar. Isalon & ECS, kurumların sahip oldukları veriyi erişilebilir ve kullanılabilir kılarak, kurumların veriyi değere dönüştürmelerine olanak verir.

Penta Teknoloji, Dell EMC’nin Türkiye distribütörüdür.

DETAYLI BİLGİ ALIN

Bu zorunlu alan doldurulmalıdır.
Bu zorunlu alan doldurulmalıdır.
Bu zorunlu alan doldurulmalıdır.
Bu zorunlu alan doldurulmalıdır.
Bu zorunlu alan doldurulmalıdır.
Bu zorunlu alan doldurulmalıdır.

Kullanıcı Gizlilik Hükümleri ve Kişisel Verilerin Korunması bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.

Penta Teknoloji duyurularından e posta, sms ve telefon ile haberdar olmak istiyorum ve pazarlama iletileri almayı kabul ediyorum.

Not: Yukarıdaki seçeneği seçtiğinizde Bilgi Güvenliği yönergelerini okumuş ve kabul etmiş sayılırsınız. Dilediğiniz zaman e-bülten aboneliğinizi, size gönderilen her e-postanın altında bulunan, iptal linkinden sonlandırabilirsiniz.

*Lütfen captcha'yı onaylayın.

MERKEZ OFİSİ

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi
4. Cad. No:1 34775
Ümraniye/ İSTANBUL

T 0 (850) 277 0 277

F 0 (216) 415 23 69

E info@penta.com.tr

W 0 (850) 277 0 277 (WhatsApp)

BİZİ TAKİP EDİN