Penta Teknoloji, Bilişim 500 Araştırması’nda ilk onda yer aldı

Türkiye’de teknoloji dağıtıcısı ana şirketler arasında daima ilk sıralarda yer alarak, sektör içerisindeki konumunu sürekli güçlendiren Penta Teknoloji, bilişim sektörünün ilk ve tek referans kaynağı olma niteliği taşıyan Bilişim 500 – İlk Beş Yüz Bilişim Şirketi Araştırması’nda dokuzuncu sırada yer aldı.

Bu sene on altıncısı gerçekleştiren Bilişim 500 Araştırması’nda; ciroları itibariyle sektörün en büyük 500 şirketi genel ve faaliyet gösterdikleri alt kategorilere göre sıralandı. 2013 araştırmasında 1.058.565.000 TL cirosuyla on üçüncü sırada yer alan Penta, 2014 yılında gerçekleştirdiği 1.355.470.000 TL cirosuyla araştırmada dokuzuncu sıraya yükseldi.

Düzenlenen törende ödül alan Penta Genel Müdürü Mürsel Özçelik, “Öncelikle sektörümüz için son derece önemli bir araştırmaya imza atan M2S Araştırma ve Pazarlama Hizmetleri’ne teşekkür ederiz. Bilişim 500 geçtiğimiz yıl hakkında geniş bir projeksiyon sunarken, önümüzdeki dönem planlarımız için yol gösterici nitelik taşıyor. Araştırma sonucunda da görüldüğü üzere Penta sektör liderliği hedefi doğrultusunda emin adımlarla ilerlemektedir. Son dönemde katma değerli dağıtıcılık adına önemli atılımlar gerçekleştirdik. Geniş kapsamlı demoların gerçekleştirilebileceği demo merkezi altyapımız, presales ekibimiz ve PoC desteğimiz ile iş ortaklarımıza uçtan uca çözümler sunuyoruz. Geleceğin liderlerinin, katma değer sağlayan ve fark yaratanlar olacağını biliyor ve tüm çalışmalarımızı bu yönde gerçekleştiriyoruz.” şeklinde konuştu.

Penta Hakkında:

Penta kurulduğu 1990 yılından bugüne Türkiye’de teknoloji dağıtıcısı ana şirketler arasında ilk sıralarda yer alarak, sektör içerisindeki yerini sürekli büyütüyor. Penta 100’ü aşkın küresel markanın Türkiye dağıtıcılığını yaparken, her geçen gün iş ortakları için yeni katma değerler yaratmayı sürdürüyor. Türkiye’de 5000’e yakın bayisi bulunan Penta, iş ortaklarını kesintisiz destekleyerek, sektörün çözüm odaklı kurumu olarak öne çıkıyor. Acer, Adobe, Asus, Autodesk, Casio, Dell, D-Link, Epson, Exper, HP, Huawei, IBM, Inform, Intel, Kaspersky, Lenovo, Logitech, Maxell, Microsoft, MSI, OKI, Samsung, Sandisk, Seagate, Sony, Targus, TP-LINK, Trust, Unify, Verbatim, Wacom, Xerox ve Zyxel başta olmak üzere birçok önemli markanın ürünlerini ülke geneline yayılmış iş ortakları aracılığı ile tüm Türkiye’ye dağıtmaktadır.

MERKEZ OFİSİ

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi
4. Cad. No:1 34775
Ümraniye/ İSTANBUL

T 0 (850) 277 0 277

F 0 (216) 415 23 69

E info@penta.com.tr

W 0 (850) 277 0 277 (WhatsApp)

BİZİ TAKİP EDİN